Reklama

Kolejny ogólnopolski sukces Oliwii Spychel!

Stypendystka Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego - Oliwia Spychel - wciąż odnosi wielkie sukcesy promując po całej Polsce nasze Południowe Podlasie!

Oliwia Spychel utalentowana skrzypaczka z Leśnej Podlaskiej. Kultywująca tradycję, kulturę i muzykę tradycyjną Południowego Podlasia grając na skrzypcach skoczne polki i oberki. Uczennica wybitnego skrzypka mistrza Zdzisława Marczuka z Zakalinek.

Absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Białej Podlaskiej o profilu muzyczno- medialnym Oliwia Spychel zajęła I nagrodę w Ogólnopolskim VIII ,,Festiwalu Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki- grać jak Albina Kuraś, dokumentować jak Jerzy Dynia’’ w Kolbuszowej w kategorii solistka instrumentalistka grając na skrzypcach Polkę i Oberka. Jednocześnie jury doceniło Oliwii ogromny talent skrzypcowy zakwalifikowując ją do reprezentowania – Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Polskiego na ,,55 Sabałowe Bajania ‘’ w Bukowinie Tatrzańskiej już 4-8 sierpnia br.

W Festiwalu wzięło udział 29 solistów instrumentalistów i 19 kapel ludowych. Organizatorem Festiwalu był Miejski dom kultury w Kolbuszowej, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego .

Gratulujemy Oliwii talentu , pięknej pasji kultywowania tradycji naszego regionu oraz owocnych kolejnych sukcesów!!!

materiał: IV LO Staszic Biała Podlaska
tekst i zdjęcia:  Oliwia Spychel
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama