Reklama

Sport: Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach

Po prawie czteromiesięcznej przerwie MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim wznowił turnieje szachowe. Turniej Dr Gerard – VIII Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec w Szachach rozegrano 12 czerwca 2021 r. w świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Sponsorem Głównym cyklu czterech turniejów jest firma ciastkarska Dr Gerard, natomiast Sponsorem Wspierającym Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim. W pierwszym turnieju wystartowało 28 szachistów z woj. lubelskiego i mazowieckiego. Tym razem turniej zdominowali szachiści z Mazowsza.

Pierwsze miejsce z dorobkiem 7,5 pkt. z dziewięciu partii zajął Dawid Dobosiewicz reprezentujący MTSz. Mińsk Mazowiecki, który oczywiście zwyciężył też w klasyfikacji juniorów do lat 14. Drugie miejsce wywalczył Przemysław Stępniak i trzecie Konrad Szczygieł.

W klasyfikacji juniorek do lat 14 zwyciężyła Michalina Wasiluk. Drugie miejsce zajęła Ania Oleksiuk i trzecie Natalka Pawluczyk – wszystkie dziewczęta reprezentują MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim. W klasyfikacji juniorów do lat 14 drugie miejsce zajął Kuba Prokopiuk z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego i trzecie Krzysio Dobosieiwcz z MTSZ. Mińsk Mazowiecki.

W klasyfikacji młodzików do lat 10 konkurencji nie mieli nasi klubowicze: Hania Korpysz i Łukasz Oleksiuk.

Następny turniej cyklu zaplanowano na 1 sierpnia 2021 r. Wszystkich szachistów serdecznie zapraszamy do Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Początek turnieju o godz. 9.45.

Tekst / zdjęcia: Tadeusz Węgrzyniak

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama