Reklama

Hola: Akcja “Sprzątamy las wokół nas” (film) (galeria)

Niebawem film z wydarzenia a w nim rozmowy z organizatorami. Koło Łowieckie nr 18 w Białej Podlaskiej zaprosiło do włączenia się w akcję sprzątania lasu, która miała miejsce w sobotę 12 czerwca. Wolontariusze sprzątali teren obwodu łowieckiego nr 15. Podzielenie na kilka grup, rozjechali się po wyznaczonych rewirach. Miejsce zbiórki przed akcją była natomiast nowa siedziba Bialskiego Towarzystwa Łowieckiego "Ponowa" w Holi, gm. Biała Podlaska.

Zebrało się około trzydziestu wolontariuszy. Reprezentacja myśliwych gotowych sprzątać las zjechała od Białej Podlaskiej po Warszawę. Akcję przeprowadzono pod patronatem Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej i Nadleśnictwa Lasów Państwowych w Białej Podlaskiej. Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa „Ponowy”, pojedyncze, luźne zbiórki śmieci odbywają się praktycznie podczas każdego polowania. Dzięki nim zebrano już około jednej tony śmieci. Po akcji sobotniej spodziewane są znacznie większe ilości „upolowanych” pozostałości które nadal pomimo akcji, haseł, edukacji i groźby mandatu znajdujemy w lasach.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu wideo. W filmie rozmowa z Maciejem Bielińskim i Adamem Czerw – obaj to myśliwi Bialskiego Towarzystwa Łowieckiego Ponowa a jednocześnie pomysłodawcy i organizatorzy akcji.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk / Adam Czerw
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama