Ogłoszenie

Reklama

Piszczac: Rewitalizacja w toku (film) (galeria)

W Gminie Piszczac dzieje się dużo dobrego a dziać się będzie jeszcze więcej. Taką przynajmniej nadzieje ma wójt Kamil Kożuchowski którego poprosiliśmy o rozmowę i spacer po terenie gminy. W rozmowie wójt opisuje prace związane z rewitalizacją. To duży projekt podzielony na cztery etapy. Dotyczą: Budowa targowiska - prace zakończone. Zespołu Placówek Oświatowych - trwa budowa zaplecza sportowego. Przebudowy starej szkoły - Jaskółki. Przebudowy skweru w centrum Piszczaca.

film: Gmina Piszczac: Rewitalizacja w toku

 

Rewitalizacja w Gminie Piszczac to jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Sukcesem samorządu jest to, że większość środków – praktycznie całość – udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych. 85% kosztów pokrył Urząd Marszałkowski w Lublinie w ramach rewitalizacji obszarów zdegradowanych. Wkład własny udało się natomiast pokryć ze środków które Gmina uzyskała z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całość wygląda mniej więcej tak: wartość łączna inwestycji – prawie 9 mln 198 tys zł, w tym ok. 7 mln 296 tys zł środki Urzędu Marszałkowskiego i ok. 1 mln 901 tys zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Boiska przy szkole w Piszczacu
Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu wzbogaci się już niebawem o solidne zaplecze sportowe na wolnym powietrzu. Budowane są boiska. Jedno z nich to boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą. Prace są mocno zaawansowane. Do tego dwa boiska wielofunkcyjne do siatkówki i koszykówki. Niespodzianka to kort tenisowy, do tej pory Piszczac nie dysponował tego typu obiektem. – Obecnie tenis ziemny jest na topie. Mam nadzieję, że i u nas znajdą się amatorzy tego sportu. – mówi wójt Kożuchowski. Teren wokół szkoły uzupełniony został również o nowe miejsca postojowe, rozbudowano parking przy drodze dojazdowej.

Przebudowa starej szkoły w Piszczacu.
Jaskółka. Taką nazwę przyjął budynek który przez wiele lat był szkołą dla Piszczaca i okolic. Później jego losy były różne. W większości wykorzystywany był pod potrzeby Gminnego Centrum Kultury i Sportu do przeprowadzania w pomieszczeniach zajęć szkoleniowych, kulturalnych, spotkań, to tu znalazł swoje miejsce Klub Seniora w Piszczacu. Obecne prace remontowe wykonuje firma PNB Pawła Niczyporuka. Ciekawostka jaka ujrzała światło dzienne podczas remontu elewacji zewnętrznych to napis z początków powstania szkoły który wyryty został nad głównym wejściem: „Szkoła Powszechna imienia Prezydenta Ignacego Mościckiego 1929”. Termin zakończenia prac to październik br. Do Jaskółki przeniesie się właśnie cała piszczacka kultura.

Przebudowa skwerku w Piszczacu
Gmina ogłosiła dwa przetargi na wyłonienie wykonawcy. Niestety na razie bez sukcesu. Prace będą polegały m.in. na budowie nowoczesnej fontanny. Kolejny przetarg planowany jest do ogłoszenia w najbliższym czasie a inwestor – Gmina Piszczac – liczy na to, że tym razem uda się już wyłonić wykonawcę prac.

Etapem zakończonym a dotyczącym rewitalizacji w Gminie Piszczac jest budowa i oddanie do użytku targowiska przy ulicy Cmentarnej.
film: Rewitalizacja w Gminie Piszczac film z listopada 2020 roku – warto spojrzeć na zmiany jakie zachodzą w Gminie Piszczac

 

materiał: Radio Biper Piszczac
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama