Reklama

Międzyrzec Podlaski: Miejska Biblioteka Publiczna w IV rundzie Programu Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek ma na celu wsparcie bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają, odnajdują swoją przestrzeń. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Miejska Biblioteka Publiczna została zakwalifikowana do Programu i znalazła się w gronie zaledwie 79 bibliotek z całej Polski i jako jedna z 5 z naszego województwa. Jest to ogromy sukces i szansa na rozwój nie tylko dla Biblioteki, a także dla całej społeczności lokalnej. Tegoroczna edycja nastawiona jest przede wszystkim na budowanie relacji, tworzenie bezpiecznej przestrzeni i uważne wsłuchiwanie się w potrzeby społeczne.

10 czerwca 2021 odbyło się spotkanie inauguracyjne, które rozpoczęło cykl szkoleń i spotkań zaplanowanych aż do 2023 roku. Dzięki udziałowi w Programu Rozwoju Bibliotek Międzyrzecka Biblioteka pozyskała sprzęt elektroniczny, który umożliwi efektywne wykorzystanie spotkań i warsztatów on-line.

materiał: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim
tekst i zdjęcia: Halina Bugajewska Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama