Reklama

Cicibór Duży: Dzień Dziecka w duchu sportowej rywalizacji (galeria)

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Ciciborze Dużym postanowiła w tym roku uczcić Dzień Dziecka na sportowo. Nie było lekcji, a pracownicy szkoły, przedstawiciele rady rodziców oraz uczniowie klas IV – VIII spotkali się na szkolnym boisku, aby uczcić ten dzień dobrą zabawą w duchu sportowej rywalizacji.

Po oficjalnym rozpoczęciu dokonanym przez dyrektora szkoły Sławomira Adacha rozpoczęły się konkurencje sportowe. Celem sportowej zabawy było oczywiście zachęcenie młodzieży do aktywności ruchowej oraz możliwość integracji po trudnym okresie izolacji w czasie pandemii. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach. Odbyły się konkurencje indywidualne, jak i zespołowe w tym jak sztafeta, przeciąganie liny i mecze piłki nożnej.  Natomiast w konkurencjach indywidualnych młodzież rywalizowała w skoku w dal, skoku wzwyż, rzucie piłką lekarską i biegu na 50 metrów. Wszystkie konkurencje odbywały się z poszanowaniem zasad fair play. Najwięcej uciechy i zabawy sprawiła uczniom konkurencja przeciągania liny, w rywalizacji wzięli udział prawie wszyscy.

Po wysiłku, trzeba było zregenerować siły o co zadbała Rada rodziców przygotowując dla młodzieży słodki poczęstunek. Piknik sportowy wieńczyło podsumowanie rywalizacji uczniowskiej w której tak naprawdę wygrał każdy, kto brał w niej udział. 

 

Źródło/ zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Ciciborze Dużym

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama