Reklama

Rudniki: Gminny Dzień Dziecka na sportowo (galeria)

Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz Stowarzyszenie Moja Gmina zaprosili na gminny Dzień Dziecka "Rodzina Sportem Silna". Wydarzenie miało miejsce 5 czerwca na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rudnikach. W programie znalazły się: gry i zabawy sportowe, dmuchańce, rozgrywki w bumper balls, animacje ruchowe, symulator dachowania, przejażdżki quadem, upominki dla uczestników, pokaz sprzętu wojskowego.

Pierwsza Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej, przygotowała nam pole minowe dla dzieci z wykrywaczem min. W zaciemnionych pomieszczeniach w piwnicach szkoły demonstracja pracy noktowizoru. Do tego wystawa broni i przejażdżki pojazdem rozpoznawczym po terenie leśnym. Ochotnicza Straż Pożarna ze Stołpna przyjechało do nas z pokazową karetką i symulatorem dachowania i pontonami ratunkowymi. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uruchomiła stanowisko z quizami i konkursami z atrakcyjnymi nagrodami. Gminna Biblioteka Publiczna utworzyła wioskę Smerfów. Gminny Ośrodek Kultury maluje buzie, przeprowadza animacje z dziećmi i rodzicami, maluje włosy i zaplata warkoczyki. Mamy mini miasteczko ruchu drogowego po którym podróżujemy w alkogoglach. Stowarzyszenie Moja Gmina przyjechało do nas z bumper balls. – opowiada o najciekawszych tylko atrakcjach Monika Swórska.

Gminny Dzień Dziecka „Rodzina Sportem Silna” w Rudnikach odwiedził ponadto wójt Krzysztof Adamowicz, i zastępca wójta Michał Teofilski, obaj życzyli dzieciom i rodzicom wspaniałej zabawy, korzystania z fantastycznej pogody i wszelkich atrakcji jakimi dysponują gminne i zaprzyjaźnione instytucje i współorganizatorzy wydarzenia. Nie zabrakło radnych Rady Gminy i szefów jednostek gminnych. Nie zabrakło też dzieci, rodziców, dziadków, całych rodzin. Zabawa przednia! Sport, świeże powietrze, niespodzianki, wyzwania, ciekawostki, nagrody, coś słodkiego na ząb i wiele godzin wspólnej integracji, poznawania się i pozytywnych emocji.

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama