Reklama

Straż Pożarna w Styrzyńcu! (galeria)

8 czerwca Gośćmi Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej i działającego przy szkole Punktu Przedszkolnego byli zawodowi strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom, zwierzętom, pomaganiu podczas powodzi czy wypadków samochodowych.

Cenną wskazówką dla dzieci była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Wszystkie grupy bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Jednak największą atrakcją było oglądanie wozu strażackiego, który wzbudził niesamowite zainteresowanie. Dzieci miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim strażacy dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Z zaciekawieniem oglądały węże, prądownice, nożyce hydrauliczne, zestaw do pierwszej pomocy i inne elementy wyposażenia wozu. Wielką , atrakcją poza wiedzą teoretyczną była możliwość trzymania w rękach węża strażackiego, z którego tryskała woda. Na koniec Panowie strażacy zrobili dzieciom chłodny prysznic w ten upalny, pełen wrażeń dzień 😊

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.
Z całego serca dziękujemy Panu Komendantowi Miejskiej Staży Pożarnej w Białej Podlaskiej za zgodę na przeprowadzenie pokazu a Panom strażakom za poświęcony czas i ciekawą lekcję!

,,…Pędzi wielki wóz strażacki
I syreny alarmują,
By do ognia się nie zbliżać –
Wszystkich ludzi informują.
Taki strażak to bohater –
Chociaż dym go szczypie w oczy,
Ryzykuje życie stale,
Z ogniem walkę musi toczyć”

materiał: Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu
tekst i zdjęcia: Malwina Filipiuk Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Malwina Filipiuk Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama