Reklama

Janów Podlaski: Z Arkadiuszem Markiewiczem rozmawiamy o tym jak powstawały rumaki z brązu! (galeria)

Dziś zapowiedź tego co pojawi się w najbliższych dniach na kanale Biper TV, naszym profilu na Facebook i portalu informacyjnym Radio Biper. Umówiliśmy się bowiem na rozmowę z projektantem janowskiej fontanny która już zdobi odrestaurowany rynek. Mowa o artyście Arkadiuszu Markiewiczu.

Rodzina koni – ogier, klacz i źrebak – symbolika ludzkiej rodziny która przyświecała twórcy. Choć jak podkreśla sam autor w naturze czy w stajniach hodowlanych obrazek wręcz niemożliwy do zobaczenia. Dorosłe ogiery utrzymywane są bowiem z dala od młodych źrebiąt. To jedna z wielu ciekawostek które poruszone zostaną w rozmowie.

O tym jak powstawała fontanna, jak powstawały rzeźby ją zdobiące, czym są uwiecznione na kamiennych piedestałach biegnące konie dla ich twórcy, jak przebiegało odlewanie z brązu figur w artystycznej pracowni odlewniczej w Opolu, no i jak brzmi uderzenie dłonią w brąz z którego powstały janowskie rumaki? O tym wszystkim i o wielu innych ciekawostkach już niebawem w naszej rozmowie! Zapraszamy!

 

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama