Reklama

Biała Podlaska: Dzień Patrona – Świętej Jadwigi Królowej – w “dziewiątce” (galeria)

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej, w dniu 8 czerwca, zorganizowała uroczystość Dnia Patrona Szkoły.

W godzinach rannych odprawiona została msza święta w kościele Błogosławionego Honorata w Białej Podlaskiej. Następnie odbyła się akademia w Szkole Podstawowej nr 9. Na uroczystości obecny był Maciej Buczyński Zastępca Prezydenta Miasta Biała Podlaska, który w imieniu Prezydenta Michała Litwiniuka skierował kilka słów do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Podczas uroczystości zostali nagrodzeni uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym uzyskali wysokie wyniki w konkursach: laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, zwycięzcy szkolnych konkursów wiedzy oraz konkursów plastycznych o Patronce Szkoły Świętej Jadwidze Królowej oraz uczniowie klas I-III laureaci szkolnych konkursów matematycznych i polonistycznych.

Uczennicy klas ósmej przyznano nagrodę specjalną za wysokie osiągnięcia w konkursach matematyczno-fizyczno-informatycznych oraz działalność społeczną.

Finałem uroczystości były słowa podziękowania i gratulacje złożone uczniom, nauczycielom i rodzicom złożone przez dyrektora szkoły Katarzyna Sierpotowską oraz wyśpiewany przez chór szkolny hymn Gaude Mater Polonia.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Magda Wiśniewska Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej Podlaskiej / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama