Sport: Izabela Paszkiewicz z rekordem życiowym podczas Pucharu Europy

W sobotę, 5 czerwca, w Birmingham rozegrano Puchar Europy w biegu na 10 000 metrów. Z bardzo dobrej strony w zawodach zaprezentowała się terespolanka Izabela Paszkiewicz. Podopieczna Marka Jakubowskiego zajęła 11. Miejsce i poprawiła w Wielkiej Brytanii rekord życiowy. Z czasem 32:44.01 przesunęła się też na siódme miejsce w polskich tabelach historycznych.

Koleżanki z klubu AZS UMCS Lublin (Andżelika Mach – 33:26,51, Anna Bańkowska – 34:14,96 oraz Iwona Bernadelli – 34:49,77) zdobyły brązowy medal drużynowo. Wielkie gratulacje!

Przypominamy, że Iza ma minimum olimpijskie w maratonie, jednak dopiero czwarty czas w krajowej czołówce, a do Tokio pojadą 3 zawodniczki. Natomiast minimum na 10 000 m zostało ustalone na 31:25,00.