Reklama

Kryminałki: SektorGSMpl – podejrzany sklep internetowy – duża ilość zgłoszeń osób oszukanych

Grabanów: 35 latek skradł 3 komplety alufelg i komplet kół. // Biała Podlaska: 42 lat skradł żeliwne grzejniki które sprzedał na punkcie złomu. // Terespol: 23 i 38 letni mieszkańcy miasta sprawcami zniszczenia ogródka piwnego. // Terespol: Mieszkaniec oszukany podczas zakupu telefonu poprzez internet. // Liszna: "Kamil Bednarek" sprzedający części do quada oszukał 37 latka z gminy Sławatycze. // Biała Podlaska: Mieszkaniec miasta oszukany podczas zakupu telefonu poprzez internet. Ostrożnie z zakupami poprzez stronę SektorGSM.pl // Biała Podlaska: Mieszkanka miasta o krok przed utratą środków z konta bankowego podczas transakcji sprzedaży wózka dziecięcego poprzez internet. // Wisznice: Osoba podająca się za "Elżbieta Zawadzki" wyłudziła za pośrednictwem WhatsApp dane logowania, numery pin i hasła od mieszkanki miejscowości. // Międzyrzec Podlaski: Włamanie do blaszanego garażu. Kradzież kosiarki i kanistra z benzyną. // Wisznice: 50 letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pościgu stwierdzono, że kierowca jest nietrzeźwy. // Dobryń Kolonia: 24 letni nietrzeźwy kierowca i 24 letni nietrzeźwy pasażer motoroweru. "Zaliczyli" uderzenie podczas jazdy w ogrodzenie posesji. Nie posiadali kasków. // Sławatycze: Mieszkaniec oszukany podczas transakcji zakupu telefonu. // Dobryń Mały: Mieszkanka oszukana podczas transakcji zakupu telefonu. // Biała Podlaska: Fałszywy link przesłany podczas transakcji płatności poprzez OLX. Mieszkanka straciła kontrolę nad środkami na koncie bankowym. Sprawca po dostaniu się na konto pokrzywdzonej wypłacił środki pieniężne.

01.06.2021 GRABANÓW  
F-sze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, że 35-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska dokonał kradzieży 3 kompletów alufelg oraz jednego kompletu kół z alufelgami i oponami na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Mienie odzyskano w całości. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.
  
01.06.2021 BIAŁA PODLASKA 
F-sze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, że 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej dokonał kradzieży żeliwnych grzejników na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej, które następnie sprzedał na punkcie skupu złomu. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

01.06.2021 TERESPOL 
F-sze kryminalni KP Terespol ustalili sprawców zniszczenia w dniu 31 maja br wyposażenia ogródka piwnego, którymi okazali się 23-letni i 38-letni mieszkańcy Terespola. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

23.05.2021 TERESPOL, ul. Błotków 
Nieznany sprawca działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził mieszkańca Terespola do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w ten sposób, że na stronie internetowej sklepu SektorGSM .pl zamieścił ofertę sprzedaży smartfona Xiaomi a po przelaniu pieniędzy strona sklepu została usunięta, a sprzedający nie przesłał zakupionego telefonu jak też nie dokonał zwrotu pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

19.05.2021 LISZNA  
Nieznana osoba posługująca się danymi „Kamil Bednarek” doprowadziła 37-letniego mieszkańca gminy Sławatycze, do niekorzystnego rozporządzania mieniem w ten sposób, że po dokonaniu transakcji zakupu części do quada wystawionych do sprzedaży na portalu www.olx.pl wysłał niesprawny towar za który zgłaszający zapłacił przy pobraniu, a po odesłaniu zakupionych części sprzedający zerwał kontakt i nie zwrócił pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

24.05.2021 BIAŁA PODLASKA, ul. Sapieżyńska 
Nieznany sprawca reprezentujący internetowy sklep Sektor GSM.pl. doprowadził mieszkańca Białej Podlaskiej, do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem, poprzez wprowadzenie go w błąd co do możliwości zakupu w nim telefonu komórkowego m-ki Xiaomi, a po dokonanym przez pokrzywdzonego przelewie, środków finansowych na wskazany rachunek bankowy przesłał on mu drogą mailową niezgodną z stanem faktycznym informację, że przesyłka została dostarczona adresatowi ,po czym zaniechał dalszych kontaktów z pokrzywdzonym i usunął z sieci internetowej stronę sklepu Sektor GSM.pl. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.
  
01.06.2021 BIAŁA PODLASKA, ul. Jana Glogera 
Nieznana osoba, usiłowała doprowadzić mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia środkami finansowymi zgromadzonych na jej rachunku w banku, poprzez wprowadzenie jej w błąd co do zamiaru zakupu wystawionego na portalu OLX wózka dziecinnego i przelania środków za ten wózek bezpośrednio na jej rachunek, uzależniając transakcję od uprzedniego podania przez sprzedającą danych autoryzacyjnych co do numeru posiadanej karty bankomatowej i PIN, co wymieniona uczyniła, jednak wobec zorientowania się iż zainteresowana zakupem jej wózka osoba przedstawiła w nadesłanej korespondencji rozbieżne dane co do swojej osoby, odstąpiła od dalszego kontynuowania z nią korespondencji na „WhatsAppie”, co skutkowało brakiem wygenerowania hasła dostępu do rachunku bankowego. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.
  
02.06.2021 WISZNICE, ul. Warszawska 
Nieznana osoba posługująca się danymi „Elżbieta Zawadzki” doprowadziła mieszkankę gminy Wisznice do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sposób, że skontaktowała się z nią za pośrednictwem aplikacji internetowej „WhatsApp” pod pozorem zakupu wystawionej przez w/w na portalu www.olx.pl huśtawki, następnie podstępem wyłudziła od zawiadamiającej dane w postaci numeru jej karty bankomatowej, daty ważności karty oraz kodu CVC do jej rachunku bankowego oraz kody do autoryzacji transakcji przelewów gotówki z konta. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

02.06.2021 MIĘDZYRZEC PODLASKI, ul. Wiejska
Nieznany sprawca, dokonał włamania do wolno stojącego garażu blaszanego poprzez wyłamanie skobli trzymających kłódki, a następnie z wnętrza dokonał kradzieży kosiarki spalinowej oraz podręcznego kanistra z zawartością benzyny na szkodę mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

03.06.2021 WISZNICE, ul. Rowińska
50-letni mieszkaniec gminy Łomazy kierując samochodem osobowym marki Audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej f-szom ZPI KP Wisznice, pomimo wydawania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, po czym kontynuował jazdę i został zatrzymany w bezpośrednim pościgu. Kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości posiadając w organizmie ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

02.06.2021 DOBRYŃ-KOLONIA  
Kierujący motorowerem 24-letni mieszkaniec gminy Zalesie będąc wstanie nietrzeźwości, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu podróżując z 24-letnim pasażerem również nietrzeźwym, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia kierujący doznał ogólnych obrażeń ciała natomiast pasażer doznał obrażeń, powodujących naruszenie czynności narządu ciała powyżej 7 dni. Kierujący i pasażer w czasie jazdy nie mieli na głowach kasków ochronnych. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

26.05.2021 SŁAWATYCZE, ul. Polna 
Nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej za pośrednictwem internetowego sklepu ”Sektor GSM.pl” wprowadził w błąd mieszkańca gminy Sławatycze co do zamiaru wywiązania się z transakcji sprzedaży telefonu komórkowego marki Samsung i po otrzymaniu zapłaty za zamówiony towar do dnia dzisiejszego nie przesłał towaru ani nie zwrócił pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.
  
04.06.2021 DOBRYŃ MAŁY  
Nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej za pośrednictwem internetowego sklepu „Sektor GSM.pl” wprowadził w błąd 18-letnią mieszkankę gminy Zalesie co do zamiaru wywiązania się z transakcji sprzedaży telefonu komórkowego marki Samsung, za który przesłała pieniądze przelewem bankowym, lecz do chwili obecnej nie otrzymała towaru jak i zwrotu pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Terespol .

04.06.2021 BIAŁA PODLASKA, ul. Okopowa 
Nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie ją w błąd co do realizacji czynności związanych ze sprzedażą i dostawą towaru za pośrednictwem portalu internetowego OLX, gdzie po przesłaniu fałszywego linku do płatności OLX, wpłynął na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych w wyniku czego pokrzywdzona działając w błędzie przekazała sprawcy dane do swojej karty płatniczej, a następnie sprawca z jej rachunku bankowego, dokonał przelewu środków pieniężnych przy użyciu karty płatniczej przypisanej do rachunku w banku. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: podinspektor Beata Miszczuk w.z. rzecznika prasowego KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama