Reklama

Dzień Dziecka w Styrzyńcu (galeria)

Nie trzeba nikomu mówić, że 1 czerwca to najradośniejsze i najweselsze święto ze wszystkich, na które z utęsknieniem czekają przedszkolaki. Dzień ten należy do wszystkich dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i tych „wyrośniętych” bo przecież każdy z nas tak naprawdę w głębi serca jest jeszcze dzieckiem.

Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji. Dlatego też przedszkolaki z Punktu przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego w Styrzyńcu obchodziły ten dzień niezwykle hucznie.

Od samego rana panowała radosna atmosfera. Dzieci w napięciu czekały na autokar, którym wyruszyły na wyprawę do ,, Wioski ginących zawodów” w Rozkoszy by dowiedzieć, jak wygląda praca kamieniarza, tkacza, rymarza czy kowala. Na miejscu Pan Marcin Szydłowski, koordynator Wioski Ginących Zawodów bardzo ciekawie opowiadał, przybliżając dzieciom tematykę rzemiosła.

Następnie dzieci zamieniając się w cukierników, przystąpiły do czynności związanych z wypiekiem ciasteczek. Na każdego czekało przygotowane stanowisko pracy. Przedszkolaki ochoczo zabrały się do działania: wałkowały, wykrawały, wycinały mając przy tym mnóstwo zabawy. Kolejnym punktem programu było wspólne ognisko, zabawy i gry sportowe. Na koniec dzieci mogły spróbować własnoręcznie wykonanych wypieków.

Pogoda w tym dniu była idealna na dziecięce harce. Dzieci do domów wracały z szerokim uśmiechem oraz dzięki zaangażowaniu naszych rodziców ze smakowitymi podarkami w dłoniach.

materiał: Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu
tekst i zdjęcia: Malwina Filipiuk Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Malwina Filipiuk Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama