Reklama

Biała Podlaska: Rysunki Stanisława Olesiejuka w Galerii Podlaskiej (galeria)

Wystawa rysunku Stanisława Olesiejuka w Galerii Podlaskiej już oficjalnie otwarta. 4 czerwca Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej zaprosiła na wernisaż Stanisława Olesiejuka. Wystawa otrzymała tytuł: "Druga dekada. Cięcie, nokturn, translokacje". Wystawa czynna jest do 30 czerwca 2021 r. Otwarcie wystawy i kilka słów o autorze zgromadzonej publiczności przedstawiła kierownik Galerii Renata Sobczak.

Stanisław Olesiejuk urodził się 17 listopada 1956 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida i Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Uczeń Mariana Stelmasika, Ryszarda Winiarskiego, Koji Kamoji, Maksymiliana Snocha, Bogumiła Zagajewskiego. Obronił dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Mariana Stelmasika w 1983 roku.

Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym olejnym, pastelu, gwaszu, rysunku i grafice warsztatowej. Zrealizował 82 wystawy indywidualne i wziął udział w ponad 200 wystawach zbiorowych.
Należy do ZPAP, ZPAMiG, SPP, PSEP, GTPS.

Więcej o autorze, wybrane wystawy indywidualne i zbiorowe, prace w zbiorach muzealnych oraz nagrody i wyróżnienia w materiale:
Wystawa rysunku Stanisława Olesiejuka w Galerii Podlaskiej (zaproszenie) <<==>> LINK

relacja live z wernisaży na profilu Radio Biper na Facebooku: <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama