Reklama

Biała Podlaska: Dzień Drukarza (galeria)

Niewiele osób wie, że Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej posiada własną drukarnię, w której nieprzerwanie od 2001 roku wydawany jest na przykład „Podlaski Kwartalnik Kulturalny”. Prezydent Michał Litwiniuk odwiedził pracownię w dniu 4 czerwca który na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Drukarza.

Wiele publikacji nie powstałoby, gdyby nie Stanisław Bogusz, drukarz, pracownik Działu Wydawniczo Poligraficznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej.
– Czwarty czerwca w tym roku to Dzień Drukarza – nieczęsto mówimy o tym święcie. Z przyjemnością zatem wraz z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pawłem Borkiem, złożyłem życzenia panu Stanisławowi z tej okazji. – opisuje cel wizyty prezydent Litwiniuk.

Drukarnia bialskiej biblioteki jest otwarta dla osób zwiedzających i warto umówić się na wizytę w tym magicznym miejscu, w którym znajdziemy zabytkowe powojenne maszyny drukujące. To wyjątkowe miejsce – w którym książki składane są ręcznie, w którym czujemy prawdziwa pasję i miłość do książek. Zapraszamy do odwiedzin bialskiej drukarni miejskiej!

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst i zdjęcia:  Gabriela Kuc – Stefaniuk rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Urząd Miasta Biała Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama