Reklama

Województwo: W Dorohusku prześwietlili naczepę, znaleźli papierosy

Papierosy o wartości 150 tys. złotych ukrył w naczepie zestawu ciężarowego ukraiński kierowca. Przemyt udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Dorohusku.

Kierowca wiózł do Polski ładunek płytek ceramicznych, ale analiza obrazu ze skanowania nie budziła wątpliwości, że w ciężarówce są też ukryte papierosy.

Funkcjonariusze obsługujący urządzenie skanujące namierzyli je w odpowiednio przerobionej podłodze naczepy. Po dokładnej rewizji okazało się, że znajduje się tam 10,4 tys. paczek papierosów popularnej białoruskiej marki.

Kierowca pojazdu nie przyznał się do próby przemytu. Twierdził, że nic nie wiedział o dodatkowym, nielegalnym nadbagażu. Tłumaczenie nie wydaje się wiarygodne, zważywszy na sposób ukrycia papierosów.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe. Na poczet kary grzywny zajęta została naczepa.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama