Reklama

Sławacinek Stary: Podsumowanie ostatniego etapu projektu „Być jak Ignacy”

Od października ubiegłego roku uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym uczestniczyli w projekcie „Być jak Ignacy”. Hasłem przewodnim ostatniego IV etapu był „Wirtualny świat”.  

W tym etapie uczniowie poznali m.in. techniki wykorzystywane w produkcji filmów oraz technologię wirtualnej rzeczywistości. Dowiedzieli się, jak powstają filmy 3D i gry komputerowe oraz czym jest sztuczna inteligencja. Podczas spotkań uczniowie rozwiązywali quizy, zadania oraz konstruowali roboty. Przypomnieli sobie również zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sieci.  

Ponadto „piątaki” uczestniczyły w szczególnej lekcji matematyki, podczas której poznały  programowanie. Zajęcia przeprowadził online pracownik bialskiego Multicentrum. Uczniowie dowiedzieli się, jak można napisać algorytm do obliczania NWW i NWD w programie Scratch, a następnie sami tworzyli podobne algorytmy przydatne w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

 Do realizacji projektu po raz kolejny aktywnie włączyła się zerówka szkolna, grupa „Motylki” pod kierownictwem Pani Małgorzaty Zmysłowskiej – Siemakowicz. Uczniowie podczas zajęć rozmawiali o sztucznej inteligencji, oglądali filmy edukacyjne, dyskutowali na temat „Robotów, które pomagają ludziom”
oraz w grupach programowały Ozoboty.

Zwieńczeniem projektu było wspólne wyjście do kina Merkury na film „Krudowie 2”.

Opiekunem koła była Agata Wiercińska – nauczyciel matematyki.

Tekst / zdjęcia: Agata Wiercińska, Szkoła Podstawowa w Sławacinku Starym

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama