Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: Indiańska Wioska na Jagiellońskim – Dzień Dziecka w samorządowej „trzynastce” (film) (galeria)

Przedszkole Samorządowe nr 13 w Białej Podlaskiej z ulicy Kazimierza Jagiellończyka opanowali dziś, 1 czerwca Indianie! Indiańska wioska czyli piknik na tarasie z grillem, zabawy integracyjne na placu zabaw oraz malowanie na folii to tylko nieliczne wymienione z zaproponowanych dziś atrakcji. Dyrektor Izabela Jaszczuk opisuje dzisiejsze wydarzenia: - Już od rana u nas wielkie święto! Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zaczęło się od porannych życzeń złożonych naszym dzieciom. A cały dzień upłynął pod znakiem Sportowej Olimpiady Przedszkola i zabawy w Indian w specjalnie dziś wybudowanej Indiańskiej Wiosce.

Kolorowe pióropusze, uśmiechnięte buzie, wesoła zabawa, to świetne chwile z okazji świętowania Dnia Dziecka w Indiańskiej Wiosce „Krasnoludków” z Przedszkola Samorządowego Nr 13 w Białej Podlaskiej razem ze swoimi paniami Iwoną Chomiuk i Anną Miszkiniuk. Przedszkolaki wykazały się nie tylko odwagą i zwinnością, ale również talentami artystycznymi. Dzielnie i z ogromnym zaangażowaniem wykonywały powierzone zadania. A poszukiwanie skarbu-niespodzianki spotkało się z ogromną radością i zaciekawieniem. Zabawa w Indian podziałała na wyobraźnię dziecięcą, niosąc pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie, kształtowania odpowiedzialnej postawy wobec siebie i innych.

Pandemia przeszkodziła bialskiemu AWFowi zorganizować w tym roku Olimpiadę Przedszkolaków. Co roku nasze przedszkole było obecne na wydarzeniu. Rywalizowały wtedy dzieci z kilku miejskich przedszkoli. Brakowało już nam sportowych emocji, a skoro brak takich dużych, zorganizowanych specjalnie w tym celu imprez, postanowiliśmy Sportową Olimpiadę Przedszkolaka zorganizować dziś, podczas Dnia Dziecka u siebie. Było na co popatrzeć i było komu kibicować! Wygrało każde z dzieci! Wszyscy! W nagrodę każde z naszych pociech otrzymało specjalny, złoty medal! – opisuje dyrektor Jaszczuk.

Medali z logiem przedszkola rozdano sporo. Sporo było dyscyplin sportowych i ogromna moc rywalizacji, trzymania kciuków i kibicowania. Olimpiada w „trzynastce” na pewno frekwencją przyćmiła nie jedno sportowe wydarzenie w kategorii dorosłych! Dziś, na placu przedszkolnym, wśród drzew i zieleni, na specjalnie przygotowanych stanowiskach bawiło się wspólnie około stu pięćdziesięciu dzieci! To cała przedszkolna społeczność bialskiej „trzynastki”.

Warto w tym miejscu wspomnieć i o tym, co dziać się będzie w Przedszkolu Samorządowym nr 13 w Białej Podlaskiej w miesiącach najbliższych. Otóż, w Budżecie Obywatelskim, głosami mieszkańców poparty został pomysł przedszkola na budowę edukacyjnej ścieżki przyrodniczo-rekreacyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym „Leśny zakątek”. Urząd Miasta przeprowadza obecnie procedury przetargowe na realizację przedsięwzięcia. Niestety pierwszy przetarg został unieważniony z powodu znacznego przekroczenia w złożonych ofertach wykonania „Leśnego zakątka” kwoty jaką na realizację ścieżki zabezpieczono w Budżecie Obywatelskim. Przetarg zostanie rozpisany ponownie, to jednak wydłuży czas samej realizacji i oddali termin oddania ścieżki do użytku dzieciom.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Iwona Chomiuk, Anna Miszkiniuk, Leszek Niedaleki
zdjęcia: Iwona Chomiuk, Anna Miszkiniuk, Leszek Niedaleki
film: Aleksandra Barszcz
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama