Reklama

Wystawa prac Pauliny Leszczyńskiej w drelowskiej Galerii Kameralnej (zaproszenie)

Do 30 czerwca w Galerii Kameralnej (GCK w Drelowie) można oglądać wystawę obrazów Pauliny Leszczyńskiej - absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 

Artystka dyplom uzyskała w 2005 roku na Wydziale Grafiki Użytkowej w Pracowni projektowania Grafiki Wydawniczej u prof. Romualda Sochy. Wywodzi się z wielopokoleniowej rodziny o twórczych tradycjach. Przez wiele lat zajmowała się projektowaniem graficznym, realizuje autorskie programy artystyczne dla dzieci i młodzieży w pracowni Sztuk Wizualnych. Od kilku lat związana jest z Podlasiem, gdzie twórczo pracuje. Zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym oraz freskiem.

Jej ulubionym tematem w malarstwie są abstrakcje, kwiaty i pejzaże. Jako artysta grafik skupia się na ilustracjach, rysunku, fotografii, grafikach artystycznych i komputerowych. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych, zbiorowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Częstochowie, Wrocławiu, Brukseli. Uczestniczy aktywnie w Aukcjach Charytatywnych, m.in. TennisArt -Poznań, „Bliźniemu Swemu”. Otrzymała wyróżnienie na wystawie w Królikarni za obraz pt. „Ojciec Święty Jan Paweł II w Warszawie”. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie, a jej obrazy i prace znajdują się w prywatnych zasobach w Polsce i zagranicą (m.in. Niemcy, Irlandia, Francja).

Galeria czynna jest w godz. 9:00 – 15:00. 

Tekst / plakat: GCK w Drelowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama