Reklama

Night ride – nocna jazda w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

Równo o północy 1 czerwca Biała Podlaska rozpoczęła walkę o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały czerwiec będzie można "kręcić kilometry dla Białej."

Każda chwila na kręcenie jest cenna i rowerzyści z Białej Podlaskiej i okolic już na starcie stanęli na wysokości zdania pojawiając się w blisko 100 osobowej grupie. Dzięki temu przez pierwsze kilka godzin trwania rywalizacji bialscy cykliści nabili aż 1478.28 km, co od razu wywindowało Białą Podlaską na 1 miejsce podium. W chwili pisania tego artykułu Biała Podlaska ma najwięcej przejechanych kilometrów, dokładnie  7080,94 km (123 punkty) i zajmuje obecnie 2 miejsce zgodnie z zasadami punktacji, która obliczana jest według wzoru: dystans/liczba mieszkańców razy 1000. 

– Przez 30 dni czerwca będziemy nakręcać kilometry uczestnicząc w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Czujemy się mocno zobowiązani, będziemy bronić tytułu wicemistrzów, zdobytego we wrześniu ubiegłego roku, ale oczywiście apetyty mamy na więcej – mówi prezydent miasta Michał Litwiniuk

Przypominamy, że zasady zabawy są proste – rowerzyści pobierają darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. W zbieraniu kilometrów dla miasta mogą uczestniczyć osoby mieszkające również w innych miejscowościach, nawet za granicą.  Szczegółowy regulamin pod >>> TYM <<< linkiem. Bezpłatną aplikację “Aktywne Miasta” możesz pobrać w App Store i Google Play. Po instalacji wystarczy zarejestrować się wybierając miasto i kręcić kilometry. 

 

Zdjęcia: Małgorzata Mieńko / Gwalbert Krzewicki
Film: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama