Reklama

Dzień Matki w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych (galeria)

Dzień Matki – to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich mam. Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra, ciepła i szczęścia. Mama jest najważniejszą osobą w życiu dziecka. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do mam organizując Dzień Matki.

Z tej właśnie okazji 26 maja 2021roku odbyła się uroczysta akademia. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa mamy nie mogły przybyć osobiście do przedszkola, jednak każda grupa przedszkolna nagrała piosenkę, wiersze oraz życzenia. Sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Przedszkolaki włożyły dużo pracy w samodzielne wykonanie prezentów – były to szkatułki na biżuterię, kwiaty, ciasteczka oraz laurki. Uroczystość dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych wzruszeń.

Do obchodów tego święta, niezwykle ciepłego i bliskiego sercu każdego z nas bez względu na wiek, włączyła się także biblioteka szkolna organizując konkurs literacki dla uczniów klas II –VIII „Moja mama”.

Wpłynęło wiele prac przepełnionych miłością, szacunkiem i wdzięcznością za trud wkładany każdego dnia w wychowanie i opiekę. Jakże pięknie i rozczulająco pisze o swojej mamie Julia Kaździoł – uczennica klasy VII „…Moja mama jest wspaniałą, najlepszą przyjaciółką i powierniczką moich trosk i sekretów. Zawsze mogę do niej przyjść o każdej porze dnia i nocy. Zawsze mnie wysłucha. Bardzo lubię położyć głowę na jej kolanach. Ona wtedy mnie głaszcze po głowie. Czuję wtedy takie ciepło i spokój……”. Łukasz Kajka – uczeń klasy IV o swojej mamie mówi”… Mama w moim sercu będzie, nigdy stamtąd nie odejdzie…”. W jakże piękny sposób te dziecięce uczucia zostały przelane na papier. Nic dziwnego, że jury miało niezwykle trudne zadanie, by wyłonić laureatów. Członkowie jury zgodnie stwierdzili, że każda praca jest niepowtarzalna, zasługująca na wyróżnienie. Mottem konkursu niech będzie wypowiedź Aleksandry Turskiej, uczennicy klasy III:

„… Kochajcie swoje mamy i szanujcie mocno je.
Po co skrzynka skarbów i bogactwo duże też?
Przecież macie swoje mamy.
To największy wasz skarb jest”.

 

materiał: Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach
tekst i zdjęcia: Anna Maksymiuk dyrektor Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach
opracowanie:  Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Anna Maksymiuk dyrektor Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama