Reklama

Aukcje na leczenie Damianka

Na Facebooku powstała grupa wsparcia dla 5-letniego Damiana z Białej Podlaskiej,chorego na rzadką chorobę genetyczną. Ludzie dobrego serca oferują na niej przedmioty do licytacji, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie chłopca.

Damianek cierpi na rzadką chorobę genetyczną, jaką jest zespół łamliwego chromosomu X. Choroba ta objawia się niepełnosprawnością intelektualną, fizyczną, a tym samym osłabieniem ogólnym organizmu. Chłopiec wymaga stałej opieki swojej wspaniałej Mamy oraz niezliczonych ilości wizyt u specjalistów, rehabilitacji a także terapii z zakresu integracji sensorycznej.

Na ten moment nie ma na świecie leku, który w pełni wyleczyłby chorobę Damianka ale pojawiła się jednak nadzieja jaką jest terapia komórkami macierzystymi, na którą Damianek się zakwalifikował. Niestety koszt terapii jest zbyt duży i przekracza możliwości finansowe rodziny. 

Tylko dzięki wspólnej pomocy, możemy zdziałać wiele a nawet i więcej, a życie Damianka może stać się lepsze i łatwiejsze a terapia komórkami, pozwoli by Mama w końcu usłyszała jak jej synek mówi do niej „MAMA”.

>>> LINK DO GRUPY NA FACEBOOKU <<<

 

Źródło / zdjęcie: Ewa Lipińska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama