Reklama

Województwo: Niezgłoszony towar i podróbki w Chełmie

Ponad 25 tys. sztuk niezgłoszonej do procedury dopuszczenia do obrotu odzieży oraz 100 par spodni dziecięcych z podrobionymi znakami towarowymi ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Chełma.

Kontrola w magazynie czasowego składowania jednej z firm na terenie powiatu chełmskiego zakończyła się ujawnieniem niezgłoszonych i podrobionych towarów. Szczegółowej weryfikacji funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Chełmie poddali prawie 22 tony odzieży z Turcji. Towar miał zostać dopuszczony do obrotu na terenie Polski.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ujawnili ponad 25 tys. sztuk odzieży, która nie została zgłoszona do procedury dopuszczenia do obrotu.

Ponadto okazało się, że wśród kontrolowanych towarów znajduje się także odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Podejrzenia funkcjonariuszy zwróciła jakość wykonania i sposób pakowania znacząco odbiegający od standardów produktów oryginalnych. W sumie funkcjonariusze ujawnili 100 par dziecięcych spodni dresowych, na których bezprawnie umieszczone były znaki towarowe jednej z najbardziej utytułowanych amerykańskich drużyn baseballowych

Niezgłoszony towar został zajęty do postępowania celnego.

Z kolei o ujawnieniu podrobionych towarów funkcjonariusze KAS poinformowali kancelarię prawną reprezentującą właściciela praw do znaków towarowych, która potwierdziła, że towar jest podrabiany.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama