Reklama

Biała Podlaska: Budowa tunelu – maj 2021 (film) (galeria)

Trwają prace przy budowie ścian oporowych, zabezpieczających główny przejazd przez tunel pod linią kolejową w ciągu ulic Witoroska - Lubelska. Zakończono prace związane z przebudową linii wodociągowych, kanalizacyjnych, energetycznych, światłowodowych i gazowych po północnej stronie przeprawy. W najbliższym czasie rozpocznie się demontaż starej, nie używanej już nitki sieci gazowej.

Zakończono prace przy ulicy Gromadzkiej – sieci mediów i chodniki – ulica czeka na dywanik asfaltowy. Pojawiają się drogi techniczne i dojazdowe boczne, umożliwiające dojazd i komunikację do posesji wzdłuż trasy przeprawy. Widoczny jest ślad przebiegu nowego łącznika z ulicy Witoroskiej w ulicę Daleką. Pojawiały się pierwsze metry krawężników i trwa wzmacnianie gruntu kruszywem. Odcinek drogi technicznej w dawnym przebiegu ulicy Witoroskiej oprócz krawężników i podbudowy posiada już wylewkę betonową.

Prace po południowej stronie przeprawy, w tym budowa nowego wlotu w rondo Lecha Kaczyńskiego rozpoczną się po wykonaniu większości prac po stronie ulicy Witoroskiej. PRD Horeglad – generalny wykonawca inwestycji – wcześniej zamierza uruchomić dojazdy do posesji i łącznik – będzie to łącznik jednokierunkowy z Witoroskiej w ulicę Daleką.

Nasza fotorelacja i film z ostatnich dni!

Budowa tunelu – maj 2021

 

Wcześniejszy materiał dotyczący prowadzonej inwestycji:
Fotorelacja z Witoroskiej – uzupełnianie tunelu i ławy pod kolejne metry ściany oporowej (galeria) <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama