Reklama

Łomazy: II Tatarska Ekstremalna Piątka na Łysej Górze w Studziance! (galeria)

Niebawem film! Dziś obszerna fotorelacja choć też nie do końca, nie zaprezentujemy w niej większości z prawie 30 przeszkód jakie w biegu ekstremalnym wyznaczono na pięcio kilometrowej trasie. Na pełną relację Radio Biper i Biper TV przyjdzie troszkę poczekać. Wczoraj, 22 maja, w sobotę, pomimo ulewnego deszczu w Studziance - dawnej osadzie tatarskiej - spotkało się około 120 biegaczy, ponad 50 wolontariuszy, rodziny, kibice, mieszkańcy i organizatorzy przedsięwzięcia. Było na prawdę ciężko ale jakie ogromne emocje i radość na mecie!! Wprost nie do opisania!

Na II Tatarską Ekstremalną Piątkę na Łysej Górze w Studziance zaprosiło Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, ŁUKas Organizator Wydarzeń Łukasz Węda przy wsparciu Klubu Biegacza Biała Biega, Time2go. Imprezę wsparła Relaks Perła Serpelic park linowy fundator głównych nagród.

Tatarska Ekstremalna Piątka w Studziance ad. 2021 to 28 przeszkód. Kilka stworzonych przez naturę i kilkanaście specjalnie na to wydarzenie przygotowanych przez organizatorów. Trasa biegu poprowadzona została lasem i po terenie odkrytym – polach, łąkach i terenach podmokłych. Większość wokół cmentarza tatarskiego w Studziance – mizaru i w oddaleniu nie większym niż 2 – 3 kilometry. Te najciekawsze z przeszkód to m.in. przenoszenie opon, tunele z opon, ścianki z drzewa, płyt, palet, przejście po beczkach, belach, przyczepach, rowy z wodą, zakrzaczeniami i drutami kolczastymi, łańcuchami, sieci i siatki, „płotki” (220 cm wysokości), przejście kilkudziesięciu metrów rzeki Zielawy w jej korycie, wspinanie po linie, bieg z drągiem, ślizgawki i kolczasta rzeźnia.

Ale to tylko część. Zresztą, tego co przechodzili śmiałkowie startujący łącznie w trzynastu rzutach nie opisze żadne zdjęcie i żaden film. Dobrze, że na mecie czekał zimny wodny prysznic, medale i przepyszne pierogi specjalnie na ten dzień przygotowane przez mieszkanki Studzianki a wydawane przy pomocy wolontariuszy z całego powiatu.

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez ŁUKas Łukasz Węda Studzianka: X Tatarska Piątka (11 lipca), rewanż Tatarskiej Extremalnej Piątki (17 lipca) i II Tatarski Bieg Nocny (24 lipca). Zapisy na Time2go. Natomiast w październiku Ultra Tataruk czyli bieg na 66 kilometrów szlakiem dawnych miejscowości tatarskich w Powiecie Bialskim.

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama