Reklama

Parczew: Podrobione zabawki nie trafią do dzieci

Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała blisko 500 sztuk zabawek naruszających prawo własności intelektualnej. Szacunkowa wartość zajętych towarów to ok. 50 tys. zł.

14 maja 2021 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białej Podlaskiej prowadzili czynności kontrolne na terenie targowiska miejskiego w Parczewie. Na jednym ze stoisk handlowych uwagę kontrolujących zwróciły zabawki oznaczone znakiem jednej ze znanych firm (25 sztuk). W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że są one podrabiane.

Właściciel stoiska, oświadczył, że zabawki zakupione zostały w hurtowni w Wólce Kosowskiej, na potwierdzenie czego okazał faktury ich zakupu.

W związku z podejrzeniem, że wystawcy faktur (chińskie spółki zlokalizowane w Wólce Kosowskiej) wprowadzają do obrotu podrabiane towary funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Białej Podlaskiej niezwłocznie dokonali przeszukania hurtowni wskazanej na fakturach.

W wyniku tych działań ujawnili 459 sztuk zabawek z podrobionymi znakami towarowymi znanego producenta.

Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej firmę będącą właścicielem znaków towarowych potwierdził, że zabawki zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanych towarów to ok. 50 tys. zł.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy.

Za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku gdy osoba uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że podrabiane zabawki bardzo często się szkodliwe dla zdrowia i niebezpieczne w użytkowaniu.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama