Reklama

Gmina Łomazy i PSW w Białej Podlaskiej podpisały porozumienie o współpracy

18 maja odbyło się spotkanie finalizujące podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy gminą Łomazy a Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Z ramienia gminy Łomazy w spotkaniu uczestniczył wójt gminy – Jerzy Czyżewski. Z kolei uczelnię, w imieniu JM Rektora prof. dra hab. Jerzego Nitychoruka, reprezentował dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych – dr Dawid Błaszczak.

Podczas spotkania miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy obejmującej m.in. doradztwo i konsultacje przy tworzeniu programów studiów, programów praktyk i programów zajęć dodatkowych na kierunku socjologia; organizowanie i prowadzenie wspólnych wykładów, spotkań i konferencji; możliwość odbywania praktyk i wizyt studyjnych przez studentów socjologii; realizację projektów badawczych, edukacyjnych i szkoleniowych. Nakreślono również plany i kierunki działań na najbliższe miesiące i kolejny rok akademicki.

Warto podkreślić, że gmina Łomazy aktywne współpracuje już z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Efektywne współdziałanie stron zaowocowało podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Łomazy a Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Gmina Łomazy od 2016 roku współpracuje z członkami Studenckiego Koła Naukowego Planistów „SmartCity”.

 

Źródło / zdjęcie: UG w Łomazach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama