Reklama

Biała Podlaska: Podopieczna „Piksela” wyróżniona na IX Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA

Podopieczna Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” działającej przy Bialskim Centrum Kultury - Helenka Sacharuk otrzymała wyróżnienie w specjalnej kategorii „Teraz My” podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA („O! Polska Animacja"/„Oh! People Love Animation").

 To już drugie wyróżnienie dla „Magii lasu”, przypomijmy, że pierwsze wyróżnienie, za ten film Helenka otrzymała niedawno na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU, zorganizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
 
Laureatów O!PLI z kategorii „Teraz młodzi twórcy mają głos – konkurs Teraz My”, można zobaczyć pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=02FCLcTcuQ8
  
Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA, którego pomysłodawcą i dyrektorem jest Piotr Kardas, istnieje od 2013 roku. O!PLA to zarówno największy polski festiwal poświęcony filmowi animowanemu, jak i największy w kraju festiwal o charakterze sieciowym.

Na tegorocznej edycji O!PLI także spora grupka dzieci  z „Piksela” wzięła udział w tygodniowych Warsztatach Online Animacji Smartfonem „Rusz temat” z Natalią Spychałą z Fabryki Animacji FAN, a ich wspólny animowany videoclip został zaprezentowany podczas Wielkiego Finału Festiwalu O!PLA!!!

 Film z warsztatów stworzony m.in przez Liliannę i Zuzannę Rudzkie, Helenę Sacharuk, Natalię Grzechnik, Kamila Turyka, Sebastiana i Jakuba Kordaczuków do zobaczenia pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=tphQ9PYMw4w
 
Źródło / zdjęcia: Lilla Michaluk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama