Reklama

Kryminałki: Weekendowe działania bialskiej grupy speed

Osiem zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym oraz ponad 320 ujawnionych wykroczeń, to efekt weekendowych działań policjantów bialskiej grupy „Speed”. Apelujemy o rozwagę i „zdjęcie nogi z gazu”, przypominając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i pasażerów, ale również dla pieszych. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas reakcji potrzebny w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń na drodze.

Szczególne zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drodze mają policjanci bialskiej grupy Speed. Funkcjonariusze każdego dnia wyruszają na drogi powiatu by przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Od piątku do niedzieli mundurowi skontrolowali niemal 340 uczestników ruchu drogowego, ujawniając ponad 320 wykroczeń. Niezmiennie większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali aż 8 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Wszyscy kierowcy, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość stracili prawo jazdy oraz ukarani zostali wysokimi mandatami. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili 20-letniego kierowcę Hondy znajdującego się pod wpływem środków odurzających.

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 kilometrów na godzinę, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama