Reklama

Zakład Karny w Białej Podlaskiej pomaga!

13 maja 2021 r. doszło do przekazania sprzętu łączności na rzecz Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej oraz Urzędu Miasta w Poniatowej.

Sprzęt łączności dla lokalnej społeczności

Dyrektor Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej ppłk Artur Ambrozik najpierw przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Artura Tomczuka, a następnie Burmistrza Miasta Poniatowa Pawła Karczmarczyka sprzęt składający się na kompleksowe system łączności bezprzewodowej. Jako zakład karny cieszymy się, że ten profesjonalny i niezawodny sprzęt wciąż będzie służył ochronie życia i zdrowia lokalnych mieszkańców.

Sprzęt docelowo trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Biała Podlaska i Poniatowa i służyć będzie poprawie warunków komunikacji osób zaangażowanych w akcje ratowniczo-gaśnicze. Profesjonalny sprzęt marki Motorola i Hytera został przekazany nieodpłatnie jako zbędny składnik majątku ruchomego z uwagi na wymianę systemu łączności w bialskim zakładzie karnym na nowy. Po przejściu odpowiedniego serwisu i przestrojeniu doposaży gminne jednostki OSP i posłuży do realizacji ich celów przez wiele lat.

W skład przekazanego sprzętu weszły 23 przenośne radiotelefony Motorola, 6 przenośnych radiotelefonów Hytera, 1 przewoźny radiotelefon Motorola, mikrofon i zasilacz biurowy, ładowarki akumulatorowe jednostanowiskowe i wielostanowiskowe oraz 8 mikrofonogłośników.

Inicjatywa odbywa się w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwościPomaga.

Nasze działania

To nie pierwsza i z pewnością nie ostania akcja pomocowa bialskiej jednostki penitencjarnej. W roku 2020 z uwagi na pandemię czynnie wspieraliśmy lokalną społeczność. Do rąk tych najbardziej potrzebujących bialska jednostka przekazywała uszyte przez osadzonych maseczki czy fartuchy ochronne. Dzięki zaangażowaniu samych funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej wspieraliśmy także lokalne Schronisko dla Zwierząt czy wielokrotnie już oddawaliśmy najcenniejszy dar życia jakim jest krew.

materiał: Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: chor. Paweł Makaruk Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego / Grzegorz Gołofit
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama