Reklama

Super sprawa! Quizy online w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

Wzrost popularności urządzeń mobilnych, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, wymusza na bibliotekarzach wykorzystywanie nowoczesnych technologii w urozmaicaniu przekazywanych treści. Jest to stała tendencja, która ma zdecydowany wpływ na sposób przyswajania przez młodych czytelników informacji. W związku z tym w 2020 roku strona internetowa Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej zyskała nową szatę graficzną i nowoczesny interfejs. Dzięki temu nasi użytkownicy korzystając ze swoich urządzeń mobilnych natychmiast wyszukują potrzebne im informacje.

Jedną z nowości na naszej stronie są interaktywne quizy, które umożliwiają przekazywanie informacji w lżejszej i bardziej atrakcyjnej dla młodego czytelnika formie. Interaktywne testy zaistniały na stronie WWW biblioteki w maju 2020 roku. Przy tworzeniu quizów bibliotekarze korzystają z bezpłatnego i przyjaznego w obsłudze serwisu Quizme.pl. Umożliwia on tworzenie i rozwiązywanie quizów, testów wiedzy oraz psychotestów. Serwis Quizme.pl daje możliwość udostępnienia utworzonego testu na portalach społecznościowych, jak np. Twitter czy Facebook. Test można również umieścić na stronie internetowej za pomocą kodu.

Wszystkim zainteresowanym czytelnikom a zwłaszcza nauczycielom oraz uczniom oferujemy quizy dotyczące znajomości lektur szkolnych. Interaktywne testy zamieszczamy w zakładce Quizy online. Są one podzielone na cztery grupy: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII oraz klasy szkół średnich. W każdym miesiącu zamieszczamy 4 nowe quizy. Każdy z quizów zawiera od 10 do 15 pytań. Rozwiązujący quiz ma do wyboru cztery odpowiedzi, wśród których tylko jedna jest właściwa. Jeśli udzieli poprawnej odpowiedzi, wówczas wyświetli się ona na zielono, odpowiedzi niepoprawne są koloru czerwonego.

Według statystyk największym powodzeniem cieszą się następujące quizy: Dzieci z Bullerbyn, Asiunia, Dzieci Pana Astronoma, Sposób na Elfa, Pan Tadeusz, Balladyna. Interaktywne quizy pozwalają nauczycielom na sprawdzenie stopnia znajomości treści lektury u uczniów. Dla uczniów zaś stanowią bardziej atrakcyjną formę uzyskiwania informacji o lekturach szkolnych. Zapraszamy do korzystania z oferowanych przez nas quizów.

 

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej <<==>> LINK
Quizy Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej <<==>> LINK

 

materiał: Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Maria Denko Kierownik Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama