Reklama

Kryminałki: Nie ustąpił pierwszeństwa cykliście

Wczoraj po południu na ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej kierujący skodą 55-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. W wynika zdarzenia mężczyzna kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Ustalamy okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 16.00 na ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda, 55-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej wyjeżdzając z terenu posesji, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem 41– letni mieszkaniec miasta doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pogoda sprzyja rowerzystom i coraz więcej osób wybiera taki właśnie środek lokomocji. Pamiętajmy, że obok motorowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama