Reklama

Rowerem po gminie Biała Podlaska (film) (galeria)

1 maja spod Urzędu Gminy w Białej Podlaskiej wystartował biało-czerwony peleton blisko 20 rowerzystów, którzy uczestniczyli w rajdzie zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej z okazji Dnia ̤Flagi Rzeczpospolitej, który obchodzony jest 2 maja. 

Uczestnicy otrzymali na starcie chorągiewki w barwach narodowych oraz okolicznościowe czerwone Buff’y (chusty) z białym logo gminy Biała Podlaska. Cykliście przejechali około 50 kilometrów z Białej Podlaskiej do Sitnika przez: Rakowiska, Cicibór Duży, Wilczyn, Julków, Kaliłów, Hola, Czosnówka, Dokudów, Wólka Plebańska, Lisy, Porosiuki, Sławacinek Nowy. Trasa była tak zaplanowana, aby jechać drogami polnymi i leśnymi z dala od dróg o dużym natężeniu ruchu i brzydkiego zapachu spalin. 

– Od ubiegłego roku, kiedy zaczęła się pandemia zorganizowaliśmy już pięć rajdów rowerowych po około 50 kilometrów każdy. W pierwszej wycieczce do Serpelic uczestniczyli tylko sami pracownicy, a na kolejne zapraszaliśmy już wszystkich chętnych  miłośników wycieczek rowerowych – mówi Agnieszka Borodijuk, dyrektor GOK Biała Podlaska. 

 
 Film: Biper Tv
Zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama