Reklama

Atak na Klukówkę! (galeria)

Prawie 30. śmiałków skorzystało z zaproszenie Kajaki Studzianka (chętnych było znacznie więcej) na test trasy kajakowej rzeką Klukówką z Bordziłówki Starej do Sielczyka przez Leśną, Witulin, Terebelę, Grabanów i Roskosz. Dystans wynosił ok. 17 km. Dziś obszerna fotorelacja niebawem film!

Wyprawa odbyła się 9 maja 2021 roku. Chętnych zbierano busem z Białej Podlaskiej i wieziono na miejsce wodowania. Sama przeprawa… ogromnie wymagająca ale zadowolenia i walki zarówno z rzeką jak i z samym sobą była moc!

Warto dodać, że po drodze napotkano kilka jazów i tam do pokonania. Pół biedy gdy Łukasz Węda kontrolował spływ i pomagał w przepłynięciu przeszkód bez konieczności wysiadania z kajaka. Ale i był około dwu kilometrowy odcinek Klukówki przy Rezerwacie Chmielinne, gdzie za żadne skarby z powodu powalonych do rzeki drzew nie dało się przepłynąć, a kajak należało „wziąć na plecy” i przenieść go łąkami.

Wbrew wszystkiemu, ogromnemu zmęczeniu, wodzie pod kajakiem i w kajaku, mokremu ubraniu, kilku siniaków i otarć na końcu trasy wielkie wiwaty i ogrom szczęścia za pokonanie dziewiczej do wczoraj Klukówki. Już planowane są kolejne wypady na tą rzekę, lewy dopływ Krzny, kończący swój bieg przy jazie na Sielczyku w Białej Podlaskiej. Zapewne jednak organizatorzy kolejnych przepraw punkt startu przeniosą nieco dalej, w okolice Witulina. Będziemy na miejscu!

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama