Reklama

Biała Podlaska: Rowerowy łuk na nasypie w Kąpielowej (galeria)

Pogoda nie sprzyja pracom przy ścieżkach rowerowych w Dolinie Krzny. Wysoki poziom wód gruntowych po zimowych śniegach daje o sobie jeszcze znać. Nie pomagają deszczowe dni i spore opady które również powodują, że część tras do wykonania jest trudna do wykonania - trudno dostać się na niektóre odcinki ciężkim sprzętem. Ekipy Drogi Mosty Bogdana Szewczaka na warsztat biorą więc te odcinki które położone są wyżej a w między czasie próbują wykonywać kolejne prace przy tych trudniej dostępnych. Pochwalić się już Biała Podlaska może na przykład rowerowym zjazdem zbudowanym na skarpie w kierunku kładki na Kąpielowej.

Cała opisywana ścieżka ma długość ok. 420 metrów. Około 300 metrów jest już gotowych. Ścieżka połączy drogę rowerową z ulicy Brzeskiej poprzez kładkę na rzece Krznie ze ścieżką Doliny Krzny w rejonie ulicy Kąpielowej. Dodać należy, że obecna warstwa szutrowa nie jest warstwą docelową, ścieżka na całej długości uzyska nawierzchnię asfaltową. Pierwsze metry asfaltu powinny pojawić się jeszcze w tej połowie maja.

W ostatnim czasie udało się na trasie rowerowej Brzeska – Kąpielowa podciągnąć końcówkę rowerowego szutru i włączyć szlak w rowerową ścieżkę w ulicy Brzeskiej. Choć tu nadal trasa nie jest przejezdna i lekko trzeba manewrować żeby móc w ścieżkę Doliny Krzny wjechać. Udało się też wymienić przepust nad rowem melioracyjnym mniej więcej w połowie całej trasy. W najbliższych dniach to tu przeniesie się budowa tak aby wykonać ostatni odcinek od kładki do istniejącego już fragmentu od ulicy Brzeskiej.

Rowerzystów ale i spacerowiczów ucieszy zakończenie prac na drugim końcu ścieżki. Zjazd z ulicy Kąpielowej. Dziś jest już nie do poznania. Ścieżka rowerowa łukiem, na nasypie kieruje nas na rowerowe skrzyżowanie tuż przed kładką na Krznie. W lewo, podróżujemy na kładkę i dalej w kierunku ulicy Brzeskiej. W prawo (lub jak kto woli prosto) wzdłuż systemu rur ciepłowniczych PEC, ponad skarpą Osiedla Młodych w przyszłości rozpocznie się budowa kolejnego odcinka rowerowych traków Doliną Krzny. Tędy pojedziemy aż do „Grubej Kaśki” – początek ulicy Brzegowej.

Czekamy też na kolejny przetarg umożliwiający budowę odcinka ścieżki z Bulwaru nad Krzną (pomiędzy al. Tysiąclecia i al. Jana Pawła II) w kierunku na wschód, do powstającej właśnie i opisywanej ścieżki Brzeska – Kąpielowa. Bulwar nad Krzną kończy się obecnie pod mostem na al. Jana Pawła II. Docelowo przedłużenie planowane jest początkowo brzegiem Krzny a później odbije na południe, ponad zabudowaniami ulicy Orzechowej, ponownie na północ i wkroczy w ślad ulicy Rybnej. Rybną w Kąpielową a tu już wiadomo, w lewo na kładkę na Krznie. Zastrzegamy, że koncepcja ta może jeszcze ulec zmianie i ścieżka w całości poprowadzona zostanie brzegiem Krzny.

Wcześniejszy materiał dotyczący inwestycji
Biała Podlaska: Fotorelacja ze ścieżki rowerowej Brzeska – Kąpielowa (galeria)  <<<>>>LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama