Reklama

Województwo: Aż 7 automatów hazardowych ujawnili funkcjonariusze w jednym z lokali w Chełmie

Siedem automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Nielegalny punkt rozrywki mieścił się w jednym z chełmskich lokali.

Funkcjonariusze KAS z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Dołhobyczowa prowadzili działania kontrolne w zakresie zwalczania przestępczości hazardowej i narkotykowej.

Jednym ze skontrolowanych punktów był lokal w Chełmie. Mundurowi mieli podejrzenia, że może być tam prowadzona nielegalna działalność hazardowa – mimo że szyld lokalu sugerował całkiem inną działalność gospodarczą. W pomieszczeniu funkcjonariusze ujawnili aż siedem automatów. Przeprowadzone eksperymenty procesowe potwierdziły, że służą one do gier hazardowych i wypłacają pieniądze za ewentualne wygrane.

W lokalu znajdowało się dwóch graczy i pracownik obsługi. Wszyscy zostali przesłuchani.

Automaty o wartości około 84 tys. złotych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy jako dowód w sprawie karnej skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli też zeszyt z zapiskami dotyczącymi rozgrywanych gier.

Dalsze czynności procesowe prowadzą funkcjonariusze KAS z Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Lublinie. Ustalają m.in. kto jest odpowiedzialny za organizowanie nielegalnego hazardu. Za prowadzenie tego typu działalności wbrew przepisom ustawy hazardowej grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu, grozi również kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama