Reklama

Terespol: Konstytucyjny turniej tenisa z dedykacją. Marku Ferensie wracaj do zdrowia!

Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu, w dniu 3 maja, gościła tenisistów. Piotr Szyszkowski zaprosił do otwartego Turnieju Tenisa Mężczyzn. Z zaproszenia skorzystali zawodnicy z Terespola i okolic oraz z Białej Podlaskiej i Siedlec. Organizatorzy dziękują gościnności i przychylności dla tego typu wydarzeń dyrektor MOK Anny Pietrusik. Uczestnicy pamiętali o Marku Ferensie. - Wracaj szybko do zdrowia przyjacielu! - mówił Szyszkowski.

Rozegrano tym samym turniej tenisowy z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym razem grali sami panowie. Szyszkowski zapowiada już jednak, że z racji obchodów w tym roku stu lecia Polskiego Związku Tenisowego wydarzeń, turniejów, zawodów i rozgrywek tenisowych dla panów, ale i dla pań, młodzieży i dzieci w Terespolu i okolicach nie zabraknie.

Brakuje nam dziś szczególnie jednej osoby. Tworzył z nami środowisko sportowe w Terespolu. Mówię o Marku Ferensie. Nauczyciel, pedagog, szachista, społecznik, osoba ceniona, znana, lubiana. Od jakiegoś czasu zmaga się z chorobą, przebywa obecnie w szpitalu. Nie mógł być dziś tutaj z nami. Zapewniamy Cię Marku, że tenisiści pamiętają o Tobie. Wszystkie dzisiejsze mecze zagramy pamiętając o Tobie. Nieskromnie powiem, i mam nadzieję, że do Marka to dotrze, jeśli dojdę do finału a być może uda mi się wygrać, to to zwycięstwo zadedykuję właśnie Markowi Ferensowi. Wracaj do zdrowia przyjacielu! – mówi Piotr Szyszkowski.

Zawodnicy w wyniku losowania zostali podzieleni na 2 grupy w których rozgrywali mecze do 1 seta od stanu 2:2.
Pierwsi dwaj tenisiści z grup rywalizowali w półfinałach: Piotr Szyszkowski – Piotr Butrym 6:2; Paweł Szyszkowski – Mateusz Prokopiuk 6:4.
W meczu o 3 miejsce zwyciężył Mateusz Prokopiuk pokonując Piotra Butryma 6:4.
A w wielkim finale spotkali się ojciec z synem, czyli Piotr Szyszkowski i Paweł Szyszkowski. Finał rozpoczęto od stanu 0:0. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu zwyciężył senior rodu i nestor tenisa, czyli Piotr Szyszkowski, wygrywając z Pawłem 6:4. Czterech pierwszych zawodników otrzymało pamiątkowe dyplomy, a trzech najlepszych zostało nagrodzonych pucharami.

Andrzej Wojarnik, były tenisista: – Tak wysokiego poziomu w finale tenisowym chyba jeszcze w Terespolu nie było!
Zwycięzca Piotr Szyszkowski: – To zwycięstwo dedykuję Markowi Ferensowi, życząc szybkiego powrotu do zdrowia i tym samym na kort!.

Tenisistom towarzyszyli wierni sympatycy przybyli z Siedlec i Terespola.

Tenisiści składają podziękowanie Panu Jarosławowi Częścikowi właścicielowi Pizzerii PAPPA za ufundowane przepyszne pizzę!

materiał: Radio Biper Terespol
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama