Reklama

Powiat Bialski: Porozumienie Samorządowe punktuje polityków PiSu (film)

Za nami długa i gorąca sesja Rady Powiatu w Białej Podlaskiej. Nastąpiło wielkie upolitycznienie i wprowadzono wiele demagogi i populizmu w ciągu tej kadencji w obrady rady. Coraz mniej spraw związanych z lokalną społecznością i pomijaniem jej w rządowych programach odbudowy i wsparcia pocovidowego. Politycy Prawa i Sprawiedliwości uwielbiają tematy związane z Białorusią zamiast niesprawiedliwości Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych czy sprostowania nieprawdziwych informacji jakie podają w zakresie pozyskiwania środków w ramach RFID 2021.

W związku z pytaniami odnośnie wczorajszej bardzo długiej sesji Rady Powiatu w Białej Podlaskiej informuje, że wszystkie najważniejsze wypowiedzi odnośnie inicjatyw radnych Porozumienia Samorządowego będą dostępne jeszcze dziś dostępne na moim oficjalnym koncie Facebook’owym: https://www.facebook.com/danieldraganwisznice Informacje będą w formie krótkich filmików, aby nie trzeba było przeszukiwać pełnego 6-godzinnego zapisu sesji. – informuje wiceprzewodniczący Rady Powiatu Daniel Dragan.

Podejmowane przez Porozumienie Samorządowe propozycje dotyczyły:
=> stworzenia Okrągłego Stołu na rzecz wypracowania realnych działań służących Polonii na Białorusi obejmujących nie tylko samorząd powiatowy, ale również gminy, administrację rządową, przedstawicieli NGO oraz Kościoła Katolickiego i Kościoła Prawosławnego.
=> wyjaśnienie motywów usunięcia z listy rekomendowanych zadań do dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych projektów powiatu bialskiego. W przypadku braku czytelnej odpowiedzi będziemy domagać się przeprowadzenia działań przez Najwyższą Izbę Kontroli
=> wyjaśnienia nieprawdziwych informacji przekazywanych przez lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości w zakresie pozyskania środków przez powiat bialski na inwestycje drogowe w ramach naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Drogowych – edycja 2021

XXXIV Sesja Rady Powiatu Bialskiego – 29.04.2021r.

materiał: Porozumienie Samorządowe
tekst: Daniel Dragan wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej / Leszek Niedaleki
grafika: arch.radiobiper.info
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama