Reklama

Trwa 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. Mecze w Białej Podlaskiej! (galeria)

Wczoraj, 30 kwietnia rozpoczęły się, trwające przez rozpoczynający się weekend, mecze eliminacji 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. Gospodarzem rozgrywek jest UKS Olimpia Biała Podlaska a zawodnicy rozgrywają mecze na hali Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Sportowej. Eliminacje zorganizowano pod patronatem Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej. W Białej Podlaskiej trwa rywalizacja w grupie F. Wczoraj miało miejsce oficjalne otwarcie dokonane przez prezydenta Białej Podlaskiej - Michała Litwiniuka.

Na hali spotykają się zespoły: MKS PM Tarnów, UKPR Agrykola Warszawa, UKS Olimpia Biała Podlaska, MDK Bartoszyce.

Harmonogram zawodów i więcej o sportowym przedsięwzięciu w materiale:
Biała Podlaska: 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej (zaproszenie) <<==>> LINK

Marcin Stefaniec trener UKS Olimpia Biała Podlaska: – Awansowaliśmy do jednej szesnastej mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Ligii Lubelskiej. Zajęliśmy pierwsze miejsce. Mamy prawo do organizacji rozgrywek na wysokim poziomie już u siebie. Przyjechały zespoły z Bartoszyc, Warszawy i Tarnowa. Grupa jest dosyć mocna. Obserwowaliśmy przeciwników w ich meczach przed mistrzostwami i jest się kogo obawiać. Zawodnicy Olimpii znają jednak swoją wartość i na pewno w każdym meczu będziemy walczyć do ostatniej minuty. To pierwszy takiej rangi turniej tego rocznika zawodników piłki ręcznej. Pierwsze koty za płoty. Najważniejszy jest pierwszy mecz. Jeśli go wygramy, to potem będzie już chłopakom łatwiej. Na pewno będzie stres i te pierwsze dziesięć, piętnaście minut meczu może być dosyć nerwowe ale później, mam nadzieję, chłopaki pokażą swoje umiejętności które posiadają. Zapewniam, że w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo.

Michał Litwiniukprezydent Miasta Biała Podlaska: – Jesteśmy dumni, że po raz kolejny na parkietach Białej Podlaskiej spotyka się wspaniała polska, wysportowana młodzież. Szczypiorniak jest wyjątkowo lubiany w Białej Podlaskiej. Mamy ogromne tradycje w lidze seniorów. Sukcesy AZS AWF Biała Podlaska. Wśród obecnych tu dziś trenerów ekip młodzieżowych są przecież zawodnicy klubu AZS AWF. Również zawodnicy Olimpia Biała Podlaska zdobywali już Mistrzostwo Polski jako juniorzy młodsi i jako juniorzy. Liczę na kolejne młode roczniki i ich trenerów, miłośników i sympatyków piłki ręcznej, że te tradycje będą dalej kontynuować i rozwijać. To jest jednak sport i każdy ma tu szansę uzyskać bardzo dobre wyniki. Najważniejsze aby zachować zasady fer play które wpajane są na pewno przez trenerów swoim podopiecznym. Szacunek do przeciwnika, forma sportowa i przygotowanie psychiczne do zawodów i każdego z meczy niech decyduje o wyniku i o sukcesie zwycięzcy ale też wnioskach i możliwości nowych doświadczeń dla pokonanego. My dorośli umożliwiamy młodym ludziom udział w takich przedsięwzięciach nie tylko po to aby potem, mieli szansę ci młodzi ludzie na prawdziwie sportowe kariery, pewnie, że trzymamy za te marzenia młodych zawodników kciuki. Ale sport i treningi to możliwość znakomitego wychowania postawy młodego człowieka. Taki człowiek staje się lepszy, nabiera cenionych i poszukiwanych w społeczeństwie cech. Niech bialskie parkiety staną się areną prawdziwie sportowych, gorących i szczęśliwych emocji.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama