Reklama

Służby mundurowe hitem w janowskiej szkole!

Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim tworzy Liceum Ogólnokształcące, gdzie zapraszamy do klas mundurowych: straży granicznej, policyjnej, służby celno-skarbowej, służby więziennej i klasy ogólnej oraz Technikum, w którym kształcimy w zawodach technik hotelarstwa, technik hodowli koni i technik mechanizacji i agrotroniki.

We wszystkich klasach licealnych proponujemy takie przedmioty rozszerzone jak: j. obcy (j. angielski lub j. rosyjski – kontynuacja ze SP) oraz do wyboru jeden przedmiot z następujących przedmiotów: j. polski, historia, WOS, geografia. W naszej szkole nie narzucamy przedmiotu rozszerzonego „z góry”, to uczeń dokonuje wyboru, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. To jest ważne, gdyż na egzaminie maturalnym od roku 2023 jeden z przedmiotów dodatkowych zdawany na poziomie rozszerzonym abiturient będzie musiał napisać na 30%, aby zdać egzamin maturalny.

Klasy mundurowe uczą się dodatkowego przedmiotu kierunkowego oraz samoobrony. Tych przedmiotów uczą czynni funkcjonariusze służb mundurowych. Te klasy mają obozy szkoleniowe oraz różnego rodzaju wyjazdy edukacyjne.

Jesteśmy jedyną placówką edukacyjną w regionie, która na mocy porozumienia z Zakładem Karnym w Białej Podlaskiej realizuje nowy, ciekawy kierunek, komponujący się z systemem szkolenia przyszłej kadry Służby Więziennej. Za wykształcenie średnie uwzgledniające cele kształcenia i treści nauczania związane ze służbą więzienną kandydaci do Sił Zbrojnych RP, Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej otrzymają dodatkowych 30 pkt. (maksymalny wynik) podczas rekrutacji.

W technikum proponujemy przedmioty rozszerzone w zależności od zawodu. W technikum hotelarstwa oraz w technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki geografię, a w technikum hodowli koni biologię. W każdej z klas j. obcy do wyboru (j. angielski lub j. rosyjski – kontynuacja ze SP).

Nasze technikum w ostatnich latach trzykrotnie było wyróżnione w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw”. W 2018 r. uzyskaliśmy tytuł szkoły ze srebrną tarczą, w 2019 r. znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie szkół ze złotą tarczą, a w bieżącym roku, jako jedyna szkoła w powiecie bialskim, otrzymaliśmy tytuł szkoły z brązową tarczą.

Nasi uczniowie mają też możliwość odbywania staży zagranicznych w ramach projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Nabyte w ten sposób zawodowe doświadczenie pozwala na bycie konkurencyjnym na rynku pracy.

Młodzież odnosi wiele sukcesów, w tym również sportowych. Już po raz czwarty szkoła wygrała Współzawodnictwo Sportowe Szkół Powiatu Bialskiego. W tym roku otrzymaliśmy tytuł laureata w kategorii edukacja w konkursie Inspirator Kariery edycja 2020. Tytuł Inspirator Kariery to szczególne wyróżnienie przyznawane za profesjonalizm oraz wysokie standardy działania w dziedzinie kształcenia zawodowego.

Nasi uczniowie otrzymują: Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Urzędu Marszałkowskiego „Lubelska kuźnia talentów”, Stypendium Starosty Bialskiego.

Zapraszamy do Zespołu Szkół, gdzie czekają na Was ciekawe kierunki, kreatywni i doświadczeni nauczyciele, gdzie będziecie mogli uczestniczyć w licznych zajęciach pozalekcyjnych sportowych oraz rozwijających Wasze zainteresowania, gdzie jest możliwość zamieszkania w internacie z całodobową opieką pedagogiczną,

DANE KONTAKTOWE:
Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim
ul. Siedlecka 1
tel.: (83) 341 30 56
email: [email protected]
www.zsjp.janowpodlaski.net
https://www.facebook.com/ZespolSzkolImANaruszewiczaWJanowiePodlaskim


materiał: Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: chor. Paweł Makaruk Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama