Reklama

Koroszczyn: Kolejny udaremniony przemyt papierosów

Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt ponad 25 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 350 tys. zł. Nielegalny transport zatrzymany został na granicy z Białorusią w Koroszczynie.

Po raz kolejny kontrola prowadzona przez funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w Oddziale Celnym w Koroszczynie zakończyła się ujawnieniem dużej ilości nielegalnych papierosów. I po raz kolejny pomocny okazał się rentgen.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Koroszczynie przeskanowali urządzeniem rentgenowskim pustą cysternę gazową. Analiza obrazu wzbudziła podejrzenia, że w cysternie może znajdować się nielegalny ładunek.

Rozładunek w tym przypadku nie był łatwy. Przed przystąpieniem do kontroli konieczne było opróżnienie cysterny z pozostałości gazu (odparowanie płynnego gazu) i jej przewentylowanie. Dotarcie do nielegalnego towaru możliwe było więc dopiero po kilkudziesięciu godzinach.

Jak się okazało w cysternie ukryte były pakunki z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 25 260 paczek o wartości rynkowej ponad 350 tys. zł.

Kierujący pojazdem – 47-letni Białorusin – nie przyznał się do próby przemytu.

Postępowanie karne skarbowe prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Sprawa ma charakter rozwojowy.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama