Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za kradzież z włamaniem

Kryminalni z wisznickiego komisariatu ustalili sprawców kradzieży z włamaniem. Łupem „amatorów cudzego mienia” padły między innymi alufelgi przechowywane na terenie niezamieszkałej posesji. Funkcjonariusze ustalili też pasera i odzyskali skradzione przedmioty. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiszniccy kryminalni ustalili, że na terenie niezamieszkałej posesji w gminie Wisznice doszło do kradzieży z włamaniem. Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym roku, a łupem sprawców padł znajdujący się w budynku gospodarczym komplet opon z alufelgami. W trakcie rozmowy z właścicielem funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Pokrzywdzony przyznał, że nie kontaktował się z mundurowymi, między innymi dlatego, że nie był wstanie określić kiedy doszło do kradzieży. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 1500 złotych.

Kryminalni realizując czynności w sprawie ustalili personalia osób podejrzewanych o dokonanie tego czynu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy gminy Rossosz w wieku 40-67 lat. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia.

Funkcjonariusze dotarli też do pasera skradzionych przedmiotów oraz odzyskali całość mienia. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 21-letni mieszkaniec tej samej gminy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie 40-latka i jego 67-letniego kompana zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama