Reklama

Janów Podlaski: Ulica Bandosa diametralnie zmieni swoje oblicze (film) (galeria)

W budżecie roku 2021 Rada Gminy Janów Podlaski wpisała 1 mln 300 tys zł na budowę drogi gminnej nr 100122L - ul. Bandosa w Janowie Podlaskim. Inwestycja polegać ma na budowie od podstaw około 400 metrów drogi w klasie drogi lokalnej.

Ulica Bandosa położona jest w zachodniej części Janowa Podlaskiego. Stanowi boczną ulicę zjazdową z trasy wojewódzkiej nr 698 – ulicy Siedleckiej. Ulica Bandosa stanowi zachodni dojazd na teren osiedla przy Pilarki. Perspektywicznie jej przedłużenie w przyszłości doprowadziłoby do utworzenia kolejnego połączenia Janowa Podlaskiego z Nowym Pawłowem. Ulica Bandosa biegnie w pobliżu lewego brzegu rzeki Czyżówki.

Obecnie w części ulicy za nawierzchnię służą betonowe płyty. Budowa polegać będzie na demontażu płyt a w to miejsce powstanie podbudowa, pobudowane krawężniki, wykonane zjazdy na posesje i oczywiście nawierzchnia asfaltowe. Czekamy na dokumentacje techniczną – dowiemy się więcej o jej docelowym wyglądzie i zakresie prac oraz na rozpisanie przetargu na wykonanie ulicy. Na ten moment więcej o inwestycji w rozmowie z wójtem Gminy Janów PodlaskiLeszkiem Chwedczukiem.

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: powiatbialski.geoportal2.pl
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama