Reklama

Reklama

Woskrzenice Duże: Dzień Ziemi w przedszkolu (galeria)

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia podejmowanych jest szereg akcji na całym świecie, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Inicjatywa ma swoje korzenie już w latach 70. XX wieku. Święto obecnie obchodzone jest w 192 krajach świata. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Każdego roku Dniu Ziemi towarzyszy inne hasło przewodnie. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Przywróć naszą Ziemię".

Posłuchaj ważnego spotu:

Działania ekologiczne na stałe wpisane są w działalność Szkoły Podstawowej i Punktu Przedszkolnego w Woskrzenicach Dużych poprzez systematyczne zbieranie makulatury, zużytych baterii, plastikowych nakrętek co wpływa na kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa. Światowy Dzień Ziemi jest to największe ekologiczne święto w naszym przedszkolu, obchodziliśmy je przez kilka dni. We wszystkich grupach przedszkolnych prowadzone były w tym czasie zajęcia mające na celu wzbogacić wiedzę dzieci na temat ekologii, a w szczególności jak możemy zadbać o naszą planetę. Przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu terenu wokół przedszkola, rozwiązywały zadania i zagadki dotyczące ekologii i ochrony środowiska, zrobiły wiosenne porządki w ogródku, szukały zwierzątek i owadów żyjących w trawie. Wychowawcy zapoznali dzieci z zasadami segregacji śmieci.

Przedszkolaki poznały kolory pojemników i co można, a czego nie można do nich wrzucać. Dzieci w praktyczny sposób mogły wykorzystać zdobytą wiedzę wrzucając śmieci do odpowiednich pojemników. Dzieci dowiedziały się jak oszczędzać wodę, energię oraz co to jest recykling. Wykonały pracę plastyczną „Nasza planeta-Ziemia” przy użyciu rosnących farb. Taka kreatywna zabawa z samodzielnym tworzeniem farb niezwykle pobudziła dziecięcą wrażliwość i twórczość artystyczną. Na koniec dzieci złożyły przyrzeczenie „Przyjaciół przyrody” oraz obiecały dbać o ziemię i zachęcać do tego inne dzieci i dorosłych oraz zaśpiewały piosenkę zachęcającą do podejmowania działań ekologicznych ratujących nasza planetę pt. : „Ochroń ziemię”.

Podjęte działania ekologiczne rozbudziły ciekawość światem, a także uzmysłowi nam wszystkim, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego, ile mamy lat.

materiał: Szkoła Podstawowa i Punkt Przedszkolny w Woskrzenicach
tekst i zdjęcia: Marta Drab
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Marta Drab Szkoła Podstawowa i Punktu Przedszkolnego w Woskrzenicach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama