Reklama

Leśna Podlaska: Kolejny niewybuch. Tym razem w Worgulach. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa!

Wczoraj podczas prac polowych w miejscowości Worgule znaleziony został pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze janowskiego komisariatu zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu saperów. Mundurowi zneutralizowali już pocisk oraz sprawdzili pobliski teren nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.

Wczoraj przed południem dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Worgule, podczas wykonywania prac polowych znaleziony został przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Okazało się wówczas, że jest to niewybuch pocisku artyleryjskiego prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Jeszcze tego samego dnia pocisk zneutralizowany został przez saperów, który sprawdzili również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Przy tej okazji apelujemy o rozwagę w przypadku odnalezienia niewybuchów. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama