Reklama

Województwo: Kolejne setki litrów przekazanego alkoholu

Od początku 2021 r. lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) sześć razy przekazała różnym jednostkom spirytus do celów dezynfekcyjnych. W sumie przekazaliśmy blisko 2200 litrów. Trzykrotnie alkohol trafił do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie.

Lubelska KAS sukcesywnie przekazuje zarekwirowany podczas prób przemytu lub kontroli na terenie kraju alkohol różnym jednostkom z województwa lubelskiego.

W tym roku już trzykrotnie alkohol odebrała od nas 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej w Lublinie. W sumie od początku 2021 r. trafiło już do nich blisko 1300 litrów alkoholu. Ostatnio, 22 kwietnia 2021 r., z magazynu likwidacyjnego w Dorohusku odebrali partię ponad 730 litrów.

W tym roku alkohol trafił także do: Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Przekazywany przez KAS alkohol, z uwagi na jego moc – od 80 do 92%, stanowi doskonały środek do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni czy też środków transportu wymagających odkażania.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama