Reklama

Małaszewicze: Dzień Ziemi u przedszkolaków!

Kwiecień to idealny czas, aby zastanowić się nad tym, jak chronić nasz wspólny dom – naszą planetę, gdyż właśnie 22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi!

Przygotowując się do uroczystych obchodów tego ważnego święta przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w cyklu zajęć, których celem było promowanie wśród naszych wychowanków postaw proekologicznych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Zwieńczeniem działań były zorganizowane w poszczególnych grupach warsztaty z ekologią w tle.

Wyjątkowym, kolorowym, wiosennym akcentem, który uświetnił obchody Dnia Ziemi był przepiękny występ Jaskółek. Najstarsza grupa przedszkolaków pod kierunkiem pani Marty Korneluk przygotowała teatrzyk pod hasłem: NASZA ZIEMIA JEST RADOSNA, BO NADESZŁA PIĘKNA WIOSNA… Przedstawienie zachwyciło młodszych kolegów i personel przedszkola. Młodzi aktorzy spisali się znakomicie. Swój udział w tym wyjątkowym dniu mieli również Rodzice, którzy przygotowali stroje dla swoich pociech i przygotowali dekoracje.

Wszyscy pamiętajmy, by nieustannie troszczyć się o przyrodę, wdrażać nawyki ekologiczne w nasze codzienne życie, bo robiąc tak niewiele – możemy zmienić tak wiele!

materiał: Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
tekst i zdjęcia: Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama