Reklama

Koroszczyn: 55 tysięcy paczek papierosów w tirze

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przemyt 55 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 820 tys. zł. Nielegalny transport zatrzymany został na granicy w Koroszczynie. To największy w tym roku udaremniony przemyt papierosów na lubelskim odcinku granicy.

14 kwietnia 2021 r. funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej wykonywali rutynowe czynności kontrolne na terminalu w Oddziale Celnym w Koroszczynie. Ich uwagę zwrócił jeden z pojazdów ciężarowych kierowany przez obywatela Białorusi. Mężczyzna zgłosił pojazd jako pusty.

W trakcie szczegółowej rewizji okazało się jednak, że naczepa pojazdu nie jest tak zupełnie pusta. Po jej otwarciu funkcjonariusze ujawnili owinięte czarną folią pakunki. Jak się okazało były one wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy – w sumie 55 tys. paczek papierosów różnych marek. Wartość rynkowa ujawnionych wyrobów to ponad 820 tys. zł.

Papierosy zostały zajęte i trafiły do magazynu depozytowego. Jako dowód w sprawie zajęty został również ciągnik siodłowy z naczepą.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama