Reklama

Akcja CBA w Białej Podlaskiej. Albo za dużo filmów o agentach FBI albo za dużo polityki. Na pewno za mało profesjonalizmu

Bialskopodlaska Izba Gospodarcza przesłała stanowisko Rady BPIG w sprawie zatrzymań dokonanych przez CBA w dniu 20 kwietnia 2021 r. - 22 kwietnia przedsiębiorców zrzeszonych w Bialskopodlaskiej Izbie Gospodarczej zaskoczyła podana z samego rana przez media informacja, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzech urzędników z Białej Podlaskiej i trzech przedsiębiorców podejrzewanych o ustawianie przetargów na inwestycje drogowe. Nie tylko w regionie, ale też w całym kraju została wytworzona wokół nich aura, w której w powszechnej opinii nie było już podejrzanych ale posiadający prawomocne wyroki przestępcy. - pisze Jarosław Łepecki wiceprezes BPIG.

W stanowisku członków Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej czytamy:

Ponieważ przejrzystość i uczciwość powinny stanowić podstawę działalności gospodarczej, wypełnianie obowiązków przez pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego uważamy za konieczne i pożądane. Nie możemy się jednak zgodzić z metodami, jakie są w wielu przypadkach wobec przedsiębiorców stosowane. Ot choćby jak w bialskim przypadku, kiedy zwykłe przesłuchania zostały poprzedzone zbędnymi zatrzymaniami.

Uważamy, że prowadzone w świetle medialnych reflektorów, przed udowodnieniem popełnienia przestępstwa, działania CBA mogą zniszczyć lub nadszarpnąć reputację firm, zniechęcić klientów, a w konsekwencji obniżyć poziom przychodów, a nawet doprowadzić do bankructwa. Powszechną bowiem praktyką jest dziś sprawdzanie opinii o firmie w tradycyjnych oraz internetowych mediach. Czynią tak kontrahenci, jak też potencjalni pracownicy, dla których firmy z dobrym wizerunkiem są bardziej wiarygodne.

Dlatego jeszcze raz podkreślamy, że forma działań oraz natychmiastowe ich upublicznienie poprzez przekazanie mediom informacji, w której podane zarzuty przeciętny odbiorca może uznać za już dokonane przestępstwo jest nieakceptowalne w państwie prawa. Wyrażamy zatem jednoznaczną i zdecydowaną dezaprobatę dla zastosowanych przez CBA wobec podlaskich przedsiębiorców metod. Nasuwa się nam nawet wniosek, że w tym przypadku działania CBA nacechowane są politycznymi podtekstami, szczególnie w zestawieniu z faktem iż Biała Podlaska z III transzy Funduszu Inwestycji Lokalnych nie otrzymała ani złotówki.

Jarosław Łepecki, wiceprezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej

 

 

materiał: Bialskopodlaska Izba Gospodarcza w Białej Podlaskiej
grafika: gov.pl / demotywatory.pl
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 4 komentarze do tego artykułu.

  1. Jasne. AB coś tam ślepy wyborco. Już nie raz twój minister krzyczał że ten Pan nie będzie leczył że to morderca, skorumpowany urzędnik itd. Tylko nie pamiętam żeby kogoś Sąd skazał, Nawet te twoje sądy nie mają podstaw do skazania. Czytaj ze zrozumieniem. To jak za z ty mandatem. Przekroczyła pani prędkość 50 km/h w terenie zabudowanym. Ale ja szłam pieszo. A to już w sądzie Pani będzie się tłumaczyć. Myśl ABW myśl od tego się nie umiera.

  2. do JAKIŚ
    Skoro zatrzymali te osoby to znaczy urzędów um przedsiębiorców oraz zastępcę wójta gminy Biała Podlaska to miel ku temu jakieś podstawy i ty ani pan redaktor oraz prezes bpig niech nie odwracają kota ogonem oraz niech nie udają że sprawy nie i to ze zatrzymani są poszkodowani

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama