Reklama

Janów Podlaski: Droga przez Woroblin (film) (galeria)

Woroblin w Gminie Janów Podlaski. Miejscowość dziś już rekreacyjno wypoczynkowa. Położona w pięknych okolicach nadbużańskich. Niedaleko starorzecza i zakola Bugu. Tylko ile było można przez samą miejscowość podróżować po drodze gruntowej? Być może dodawało to uroku przybywającym tu turystom i wypoczynkowiczom ale rdzennym mieszkańcom spędzało sen z oczu. W tym roku zmora braku drogi asfaltowej w Woroblinie pozostać powinna tylko wspomnieniem.

Już wcześniej udało się wybudować asfaltową drogę dojazdową do Woroblina od wojewódzkiej 698. A nie było to małe przedsięwzięcie, łącznie zbudowano drogę od podstaw o długości około 2200 metrów. Pech, że ten etap budowy ukończono na rogatkach Woroblina. Pozytywna strona tego przedsięwzięcia była taka, że po pierwsze ten fragment drogi powstał a kolejny etap to już odcinek przez samą wieś Woroblin. Trzeba było uzbroić się mieszkańcom w cierpliwość która wynagrodzona będzie w tym roku.

Starosta Bialski wraz z Radą Powiatu przeznaczyli na inwestycję w Woroblinie w tym roku 400 tys zł. Rada Gminy w Janowie Podlaskim w budżecie gminy na 2021 roku również zaplanowała wsparcie realizacji przedsięwzięcia budowy drogi w Woroblinie podobną kwotą. W sumie 800 tys zł. Więcej w materiale filmowy i rozmowie w wójtem Leszkiem Chwedczukiem. Mowa o budowie ok. 650 metrów trasy przez Woroblin.

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama